Liga sołecka.

LAC-MET AGRONEX DĘBÓWKO - PŁOZY 11:2 (6:2)

Na boisku w Dębówku spotkały się dwie drużyny, których ambicje zostały mocno podrażnione w poprzedniej kolejce. Gospodarze przegrali w meczu na szczycie z Kojtkiem Szymany, natomiast goście doznali wysokiej porażki z Weteranem Olszyny. Większą determinację w grze pokazali zdecydowanie piłkarze AGRONEXU, którzy po szybkiej, zdecydowanej grze w pierwszej połowie meczu wyszli na prowadzenie 6:2. Mimo że zawodnicy z Płozów dali sobie strzelić pół tuzina goli w 45 minut, nie byli na oko drużyną wiele słabszą. W tej części gry kilkakrotnie groźnie kontratakowali, strzelili również piękną bramkę: dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Jacek Pakuła i celną "główką" skierował piłkę do bramki Dębówka. Goście tracili bramki po katastrofalnych błędach obrońców i bramkarza. Tego ostatniego tłumaczyć mogą chyba tylko... zbyt suche rękawice, na które narzekał głośno od początku meczu. To jednak za mało, żeby usprawiedliwić puszczenie strzału z połowy boiska, jakim popisał się Tomasz Onyszkiewicz, zdobywając piątą bramkę dla AGRONEXU. Przed przerwą publiczność zobaczyła jeszcze efektowną akcję zawodnika Płozów Michała Gali, którego rajdu prawym skrzydłem zakończonego strzałem w słupek nie powstydziłyby się boiska wyższych klas rozgrywek. Po zmianie stron goście mogli jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, ale rzutu karnego nie wykorzystał charyzmatyczny lider drużyny Płozów Jacek Pakuła, którego intencje wyczuł bramkarz AGRONEXU Dariusz Rosa. Po tym zdarzeniu przyjezdni zupełnie opadli z sił, a dysponujący szerszą kadrą gospodarze zdobywali kolejne gole. Najwięcej - trzy w całym meczu - strzelił Jarosław Szustak. Warto wspomnieć, że mecz oglądała bardzo liczna jak na standardy ligi sołeckiej publiczność.

Pozostałe wyniki VIII kolejki z 11 czerwca 2006 r.

BASKET Rudka - Nowe Gizewo 3:1

KOJTEK Szymany - FC Lipowiec 4:2

O.L.D.R. Leśny Dwór - WETERAN Olszyny 2:1 (bramki O.L.D.R.: Łukasz Zduńczyk, Grzegorz Podolak - po 1; WETERAN: Piotr Chaber - 1)

ODNOWA Trelkowo - ZRYW Małdaniec 4:1 (bramki ODNOWA: Lech Dudziec - 3, Paweł Jesionowski - 1; ZRYW: Jacek Gut - 1)

WKS Wawrochy - TIGER Wały 2:3 (bramki WKS: Paweł Chaber, Adam Zuba - po 1; TIGER: Leszek Lis - 2, Marian Prusik - 1)

Pauza: ELITA Szczycionek.

TEBELA

1.KOJTEK 24 34- 9 2.O.L.D.R. 22 42-14 3.LAC-MET 16 39-13 4.WETERANI 13 18- 8 5.ELITA 11 17-17 6.N.GIZEWO 10 22-22 7.TIGER 10 18-22 8.ODNOWA 9 13-16 9.PŁOZY 9 19-33

10.FC Lipowiec 6 18-27

11.BASKET 6 22-40 12.WKS 2 10-36

13.ZRYW		 1    7-33