I runda play of.

Zostajemy w II lidze

o miejsca 5.-8.

Zadziwiająca była konsekwencja, z jaką siatkarze GWARDII (LEGII również) odtwarzali przebieg ubiegłorocznych meczów play off. W piątym, decydującym pojedynku, podobnie jak pod koniec lutego 2005 r., szczytnianie przegrywali w setach 1:2, a mimo to pokonali rywala na jego terenie.

LEGIA Warszawa - GWARDIA Szczytno 2:3 ( -14, 23, 18, -17, -13)

stan rywalizacji: 2-3

GWARDIA: Polechoński, Gugała, Szyćko, Kasprowicz, Zawalniak, Stańczuk, Dymerski (libero)

Ostatni z serii meczów pomiędzy obiema drużynami stał na niezłym poziomie i dostarczył widowni, wpuszczonej do hali AWF za darmo, sporo emocji.

Pierwszy set to deklasacja LEGII. U szczytnian dobrze funkcjonowały i atak, i obrona. W kolejnych partiach role się odwróciły. W secie drugim warszawianie kilkakrotnie "ustrzelili" zagrywką Gugałę, w partii następnej słabiej zagrał cały zespół i zrobiło się 2:1 dla miejscowych. W secie czwartym szczytnianie znów zaczęli stanowić kolektyw i wygrali tę partię bez problemów.

Kolejny w konfrontacji obu zespołów tie-break zaczął się od prowadzenia gwardzistów. Na tablicy widniały wyniki 7:2, a następnie 12:7. W samej końcówce gospodarze zbliżyli się jednak na niebezpieczną odległość. Przy stanie 14:13 dla gości piłkę nad siatką mieli warszawianie, ale posłali ją w aut. Pewne pozostanie gwardzistów w lidze stało się faktem.

Przed meczem kierownictwo LEGII zabiegało o przełożenie spotkania. Powodem były poważne problemy kadrowe warszawskiego zespołu. Szczytnianie na zaproponowany nowy termin się nie zgodzili. "Nie nazwę po imieniu postępowania panów posterunkowych" - napisał na stronie internetowej LEGII jeden z rozżalonych kibiców. - Patrząc na dobro sportu, chcieliśmy przełożyć mecz. Staliśmy przed dylematem - tłumaczy trener Rafał Zawalniak. - LEGIA proponowała przełożyć mecz na 1 marca. Gdybyśmy go przegrali, mielibyśmy bardzo mało czasu na odbudowanie się przed meczami o życie z KPS Wołomin. Było nam bardzo przykro, ale musieliśmy zadbać o własne dobro. Gdyby przerwa była dłuższa, poszlibyśmy na rękę.

W sobotę 4 marca GWARDIA zagra na wyjeździe z JADAREM II Radom. Tydzień później w Szczytnie odbędzie się spotkanie rewanżowe, które zadecyduje o końcowych lokatach obu drużyn. LEGIA zagra o utrzymanie z KPS Wołomin.