Dyrektorzy szkół i ich zastępcy w gminie Wielbark będą otrzymywali wyższe dodatki funkcyjne. Podwyżka czeka też opiekunów stażów oraz wychowawców klas. Radni uchwalili także zmiany w przyznawaniu świadczeń zdrowotnych.
Przed domem Krystyny Nakielskiej z Baranowa od tygodni zalegają worki z popiołem i odpadami segregowanymi. Kobieta żali się, że spółka komunalna zajmująca się ich odbiorem, nie czyni tego zgodnie z harmonogramem. - Popiół od stycznia nie został zabrany z mojej posesji – irytuje się mieszkanka.
Wszystkie stowarzyszenia, które ubiegały się o dofinansowanie zadań publicznych z zakresu kultury i sportu, przeszły pozytywną weryfikację. Na ten cel gmina przeznaczy 22,5 tys. zł
Już tylko nieco ponad tydzień czekamy na kupony w ramach I etapu Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. Po nim zaczniemy drugą część naszej zabawy i spośród piętnastu finalistów wyłonimy tegorocznego zwycięzcę. W tym tygodniu kolej na prezentację kandydatów z gminy Wielbark.
Wielbark to druga obok Szczytna gmina w powiecie szczycieńskim, która nie wydziela w swoim budżecie funduszu sołeckiego. Podobnie będzie w roku przyszłym.
W Olsztynie odbyła się już po raz trzeci konferencja pt. „Kobieta na straży …” poświęcona roli pań w OSP. Uczestniczyła w nim także delegacja z gminy Wielbark.
Dwadzieścia pięć osób wzięło udział w wielkanocnych warsztatach artystycznych w Baranowie zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku.
„Kapelusze mają dusze” – pod takim hasłem, zaczerpniętym ze znanej piosenki, odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku. W programie nie zabrakło dobrej muzyki i czekoladowych przysmaków, a dodatkową atrakcją był konkurs na najpiękniejsze nakrycie głowy.
W tym tygodniu, za pośrednictwem wojewody, wójt Grzegorz Zapadka złoży do MSWiA wniosek o nadanie Wielbarkowi statusu miasta. - Jeśli o nas chodzi, to jesteśmy już na końcu drogi – cieszy się włodarz.
Do połowy czerwca ulica Przemysłowa w Wielbarku zyska asfaltową nawierzchnię. W ramach ogłoszonego przez gminę przetargu na wykonanie zadania wpłynęły cztery oferty i wszystkie przewyższały wstępnie zaplanowaną kwotę. Powtórki postępowania przetargowego raczej nie będzie, bo samorząd postanowił dołożyć brakujące środki.
Ponad dwadzieścia osób oczekuje na miejsca w Środowiskowym Domu Samopomocy w Wesołowie. Placówka nie jest jednak w stanie ich przyjąć. Rozwiązaniem ma być skierowanie podopiecznych do ŚDS-u działającego na terenie sąsiedniej gminy Janowiec Kościelny.
Obudźcie się misie ze snu zimowego i zróbcie coś z drogą w obrębie Zieleńca – w tak nietuzinkowy sposób za pośrednictwem portalu społecznościowego sołtys Łatanej Wielkiej Aneta Krzyszkowska apeluje do władz gminy Wielbark. Wójt Grzegorz Zapadka odbiera jej wystąpienie jako część kampanii wyborczej PiS-u.
Warsztaty wykonywania kul śnieżnych, ozdobnych desek, mydełek oraz lepienia pierogów – to tylko część atrakcji, które przygotował Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku dla dzieci w pierwszym tygodniu ferii zimowych.
W niedzielnym pożarze drewnianego domu w Wielbarku trzyosobowa rodzina straciła dach nad głową. Gmina ma problem, bo dla dwóch osób, które regularnie nadużywają alkoholu, nie może znaleźć zastępczego mieszkania. - Ludzie, dowiadując się o kogo chodzi, nie chcą ich przyjąć – przyznaje wójt Grzegorz Zapadka. Niewykluczone, że w tej sytuacji pogorzelcy zostaną umieszczeni w specjalistycznym ośrodku poza terenem gminy.
Wysypywanie pospółki na nieutwardzone drogi prowadzące do kolonijnych gospodarstw w gminie Wielbark to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Takiego zdania jest wójt Grzegorz Zapadka, a mimo to ulega prośbom mieszkańców, choć często zamiast poprawiać, stan nawierzchni jeszcze się pogarsza.
Nieco ponad 6 mln zł planują przeznaczyć władze gminy Wielbark na tegoroczne inwestycje. Wśród nich są m.in. budowa kanalizacji, świetlic wiejskich oraz kontynuacja rozbudowy przedszkola. Nie wiadomo jednak, czy uda się zrealizować wszystkie umieszczone w budżecie zadania. Powodem jest znaczący wzrost cen niektórych usług, zwłaszcza budowlanych.
Noworoczny prezent otrzymali od radnych sołtysi z gminy Wielbark. Od stycznia ich diety za udział w sesjach rady i posiedzeniach komisji wzrosną ze 180 do 220 złotych. Podwyżka nie ominie też radnych, ale oni zawdzięczają ją podniesieniu płacy minimalnej.
Dla 82-letniej Henryki Śliwińskiej nadchodzące święta nie będą czasem radości i wytchnienia. Schorowana, ledwo widząca samotna kobieta mieszka w starym, skrajnie zaniedbanym lokalu komunalnym w centrum Wielbarka. Przez wybitą w jednym z okien szybę wieje chłodem, a jedynym źródłem ciepła jest wiekowy piec w kuchni. Strach pomyśleć, co będzie gdy nadejdą siarczyste mrozy.
Dla mieszkającej na kolonii Kucborka rodziny Mileny Mikulak każdy wyjazd z domu to nie lada wyzwanie. Wszystko przez prowadzącą do jej posesji drogę pokrytą koleinami, kałużami i błotem. Przejazd niektórymi odcinkami jest niemożliwy, bo samochód nie jeden raz utknął już w błotnistej mazi. Zdesperowani mieszkańcy próbują naprawiać drogę na własny koszt, ale to daje efekt tylko na krótko.
Ponad siedemdziesiąt osób wzięło udział w corocznym spotkaniu wigilijnym dla mieszkańców gminy Wielbark, które odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.